Головне меню

Що таке європейська Волонтерська Служба?

Ця програма проходить в рамках КА1.

У цій акції молодь залучається до колективної або індивідуальної добровільної неоплачуваної праці.

Важливою метою її проведення є надання  молодим людям  можливості виявити та розвинути  свої особисті якості через волонтерську активність на європейському та міжнародному рівнях, а також залучати молодь до діяльності, яка сприяє  розвитку міжнаціональної дружби та розуміння . Окрім цього дана програма надає унікальну можливість у формі неформального навчання вдосконалити або здобути навички, які є важливими для особистісного, освітнього а також професійного розвитку.

Цей неоціненний досвід зможе стати вагомим пунктом у вашому майбутньому резюме та надасть вам переваги при працевлаштуванні. ЄВС волонтером можно бути тільки ОДИН РАЗ У ЖИТТІ! (виключення, якщо перший ЕВС був тривалістю МЕНШЕ за 2 місяці).

Отже, якщо ви прагнете побачити світ, зануритись в культуру і звичаї іншої країни, познайомитися з новими друзями і при цьому брати участь в суспільно-корисних заходах та дістати новий унікальний міжнародний досвід , тоді ця програма саме для вас!

Що таке проект в рамках ЄВС?

Волонтер здійснює свою діяльність не в країні свого постійного проживання (для Українців це може бути тільки країна ЄС). Ця діяльність є неоплачуваною, неприбутковою та триває повний робочий день (7 годин на день)  упродовж повного терміну проекту. Вона спрямована на благо громади, в якій волонтер перебуває під час втілення свого проекту.

У чому полягає робота волонтера?

ЄВС проекти є дуже різні. Можна займатися з дітьми, доглядати за людьми похилого віку або людьми з обмеженими можливостями, можна працювати в організації, що займається культурними заходами, охороною довкілля або розповсюдженням інформації про ЕС. Є дуже багато можливостей. В цілому, функціонування ЄВС може здійснюватися у різноманітних сферах: культура, молодь, спорт, соціальна допомога, культурна спадщина, мистецтво, цивільна оборона, навколишнє середовище, розвиток співпраці тощо. Проектами не передбачається ризиковане втручання у гострі посткризові ситуації (гуманітарна допомога, безпосередня допомога після катастроф тощо). Потрібно спочатку визначитися, що саме Тебе цікавить, й шукати відповідної категорії в базі даних проектів.

Хто може брати участь в EVS проектах?

Ця програма розрахована на молодих активних  людей віком від 18 до 30 років. При цьому від волонтера не вимагається спеціальна освіта, якийсь специфічний досвід або більш ніж базовий рівень знання іноземної мови.

В одному проекті беруть участь від 1 до 100 волонтерів. Але найчастіше 1-3 особи.

Окрім цього в даній програмі можуть брати участь і навіть більше – отримують найбільшу підтримку -  молоді люди із обмеженими можливостями – волонтери з соціально незахищених верств населення, сироти, люди з фізичними вадами. Для них віковий ценз складає 17 -30 років. При необхідності вони можуть приймати участь у програмі разом з супроводжуючою особою.

Чому варто поїхати на волонтаріат?

Є 1001 причини, через які варто поїхати по ЄВС. Перш за все, волонтаріат – то чудова пригода! Можна познайомитися з багатьма цікавими людьми, зав'язати міжнародні знайомства, здобути новий досвід, вивчити нову мову й пізнати нову культуру. Також волонтаріат – це нові вміння, які знадобляться для майбутньої професійної діяльності, і чудова можливість зробити щось корисне для інших.

Час проведення програм та їх тривалість?

EVS є довготривалими проектами, їх тривалість коливається від 2 до 12 місяців і проводяться вони протягом усього року. Але слід зазначити, що період підготовки до програми триває приблизно 6 місяців, отже заявку необхідно подати завчасно! Це пов’язано із процедурою затвердження кожного проекту Євро комісією, оскільки отримується грант на кожного учасника, який і покриває всі витрати – проживання, харчування, транспорт, кишенькові, інше.

Які вимоги щодо знання мов?

Зазвичай, якщо мова спілкування не вказана у програмі проекту, то такою вважається англійська. Проте в деяких проектах бажано мати навички інших мов, особливо якщо проект пов’язаний з роботою з дітьми, людьми похилого віку, іншими, які імовірно не володіють англійською. Російська мова завжди стане у нагоді у країнах Прибалтики, німецька – в німецькомовних, французька – у франкомовних і тп. Якщо така вимога є, вона зазначається у описі проекту.

ФІНАНСОВІ УМОВИ

Програма ЄВС є повністю безкоштовною для її учасників

Європейська Комісія  забезпечує наступну фінансову підтримку:

 1. 100% повернення витрат на  виготовлення візи, а також інших пов’язаних із цим витрат – наприклад дорога в Київ (волонтер спочатку витрачає своє, по приїзду в приймаючу країну йому повертають);
 2. Покриття витрат  на дорогу в межах фіксованих сум, визначених ЕС.  Для цього використовується калькулятор http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/tools/distance_en.htm) (аналогічно, як вище, гроші повертаються по приїзді в приймаючу країну);
 3. Надається  проживання та харчування (найчастіше не само харчування. А кошти на нього), а також  покриваються внутрішні транспортні витрати в країні де відбувається дана програма, якщо подорожування пов’язано із виконання завдань проекту (наприклад видається проїзний);
 4. Видача кишенькових грошей волонтерам (сума залежить від країни, це від 80 до 150 Євро щомісяця). Ця сума надається для покриття особистих  витрат волонтера і не пов’язана з витратами на харчування, проживання та витратами на транспорт.
 5. Кожен волонтер отримує  МОВНУ ПІДТРИМКУ (безкоштовні мовні курси та спеціальний курс ОН-ЛАЙН) та повне медичне страхування.
 6. У випадку, коли ЄВС волонтер це особа з меншими можливостями (сюди відносяться  інваліди, сироти або з неповних сімей, з віддалених регіонів, ті, хто не мали можливості раніше бувати закордоном, економічно (якщо дохід родини на кожну ОСОБУ менше середнього рівня, у нас в країні це в межах 150 Евро), інші фактори ін.).  –  надаються ПЕРЕВАГИ у відборі.  

 

Чим не є ЄВС

 • ЄВС - це не оплачувана робота, і вона не підміняє її.
 • ЄВС - це не відпочинок і не туризм.
 • ЄВС - це не мовна школа
 • ЄВС - це не експлуатація дешевої робочої сили.

Неформальна освіта

Програма надає молоді змогу отримати навички та вміння. Вона є основним інструментом неформальної та інформальної освіти в Європі.

Неформальна освіта стосується навчання, яке відбувається поза офіційною системою освіти. Молоді люди залучаються до процесу неформального навчання на добровільній основі, але сам процес є спланованим і спрямованим на особистісний та соціальний розвиток молоді.

Європейський освітній сертифікат – YOUTHPASS

Кожен учасник проекту отримує сертифікат від Європейської комісії "Молодіжний паспорт", в якому зазначається неформальний та інформальний навчальний досвід, який учасник/учасниця отримали в результаті реалізації проекту.

Впровадженням "Молодіжного паспорту" Європейська Комісія гарантує визнання навчального досвіду в процесі неформального/інформального навчання. Цей документ може бути доречним для майбутньої освіти чи працевлаштування учасників.

Як  усе  працює:

Для проведення EVS проектів необхідна наявність як МІНІМУМ ТРЬОХ сторін:

 1. Receiving (Host) organization (приймаюча організація)
 2. Sending organization (організація, яка відсилає волонтерів на програму)
 3. Волонтер

Отже, щоб подати заявку, необхідно мати надійну Sending Organization, яка працює по програмі в країні проживання волонтера.  В даному випадку Sending Organization це ми, Спілка Форум, яка займається міжнародними волонтерськими обмінами з 1990 року та є визнаною на міжнародному та місцевому рівнях, має акредитацію від ЕС.

 

ПОРЯДОК ДІЙ:

 1. Визначитися з країною  та напрямком проекту.  Ми публікумо вакансії, отримані безпосередньо від наших партнерів на наші сторінці в  Контакті - http://vk.com/erasmusevs

Тут Ви також можете почитати відгуки наших попередніх волонтерів (у кого вистачило часу написати відгук). Отже, приєднуйтесь до групи і стежте за оновленнями.

 1. Написати CV та Motivation Letter. АБО заповнити спеціальну анкету ЕВС волонтера, яка об’єднує два вищезгаданих документи разом і заповнюючи її пункт за пунктом буває легше, ніж скласти великий твір із назвою «Мотиваційний Лист». При цьому кожен з цих документів повинен відповідати обраній тематиці (напрямку ЕВС).  Особливо треба звернути увагу на опис мотивації (ЧОМУ Я ОБИРАЮ САМЕ ТАКУ ДІЯЛЬНІСТЬ/НАПРЯМОК). Тільки від цього буде залежати остаточне рішення щодо затвердження Вашої кандидатури приймаючою стороною. В цьому листі (в анкеті) ви повинні не тільки коротко розказати про себе, про свою сім’ю, освіту, досвід громадської або іншої роботи, але й  детально пояснити чому саме цей проект ви вибрали –тому, якщо Ви подаєтесь на декілька проектів вони мають бути схожі за напрямком і темою. В Ваших силах запевнити приймаючу сторону, що Ви найкращий кандидат. Не забудьте вказувати не тільки що ви хочете отримати з цього, але й що дати, чим поділитись (знання, досвід, любов до дітей або природи, інше). Якщо в вас є ідеї щодо вашої роботи в межах проекту – поділіться ними (кружки, круглі столи, конкурси, інше).
 2. Надіслати нам- в Спілку Форум CV+Motivation Letter/Анкету електронною поштою або прикріпити до повідомлення через Контакт . Ми передивимося, порадимо що де поправити. Потім Ви будете  відправляти заявки особисто до Host organization. Якщо проект надійшов безпосередньо в Спілку Форум від наших багаторічних партнерів або по наших інформаційних каналах – заявку висилаємо ми.
 3. Ви шукаєте свій ЄВС проект згідно запропонованих нами методів, або своїми.

 Коли Вам сподобався якійсь проект Ви відправляєте туди заявку (імейл + аплікаційну форму або CV та Motivation Letter). УВАГА!!! Ваша МОТИВАЦІЯ завжди має відповідати обраній темі проекта!!! Якщо Вам цікаві декілька напрямків - складіть ОКРЕМІ форми для різних напрямків (не можна відсилати однаковий мотиваційний лист на екологічний проект, проект по роботі в молодіжному центрі, проект з дітьми і тп).

 1. Після подання  заявки на участь ви чекаєте на підтвердження . Якщо  кінцеві терміни подання кандидатів вказані у оголошенні про вакансію, тоді відповідь про підтвердження вашої кандидатури ви отримуєте приблизно через 1-2 тижні після вказаної дати. Якщо ж ні, тоді необхідно чекати до 6-8 тижнів після подання заявки. ВІДСИЛАТИ ЗАЯВКУ МОЖНА ОДНОЧАСНО НА БАГАТО ПРОЕКТІВ. Згідно практики інколи потрібно вислати до 50 заявок, щоб бути прийнятим на один проект.
 2. Якщо Вас прийняли - Вас повідомлять і зв’яжуться із нами для оформлення необхідних документів по проекту. Ви також маєте повідомити нас про це.
 3. Потім приймаюча організація подає проект на затвердження Євро комісії. Подання проектів відбувається тільки 3 рази на рік – по певних ДЕДЛАЙНАХ (чит. нижче).  Відмови національної комісії бувають рідко.

Євро комісія встановила три кінцеві дати (deadline) на рік, до яких можна подавати проекти на затвердження.

Кінцевий термін подання проекту до Євро комісії (подання робить ТІЛЬКИ приймаюча організація) – deadline

Відповідний період початку проектів

4 лютого

1 травня- 30 вересня цього ж року

30 квітня

1 Серпня – 31 грудня цього ж року 

1 жовтня

1 Січня – 31 травня наступного року 

 

Організація має визначитись із волонтером ДО подання проекту. Саме тому приймаючі організації починають шукати волонтеров задовго до початку проекту (іноді за півроку і навіть БІЛЬШЕ!).

Євро комісія представлена Національними Агенціями у кожній Європейській Країні РОЗГЛЯДАЄ всі подані  проекти протягом ДО 4х МІСЯЦІВ  від  deadline. І вам повідомлять результат.

Наприклад, якщо Ви бажаєте взяти участь у проекті з 1 вересня, Вам необхідно починати шукати відповідні оголошення і подаватись на них ВЖЕ З ГРУДНЯ попереднього року.  

Після затвердження проекту Спілка Форум готує разом із приймаючою організацію пакет документів по реалізації проекту, оформлює Вам страховку, проводить з Вами підготовчий семінар, допомагає оформити документи на візу і Ви готуєтесь до від’їзду.

НЕОБХІДНІ УМОВИ ДЛЯ ПОДАННЯ ЗАЯВКИ:

 1. 18-26 років, неодружені
 2. Дійсний закордонний паспорт
 3. Щире бажання на основі доброї волі присвятити свій час, енергію, знання та досвід  виконанню діяльності, яка приносить користь іншим людям чи суспільству в цілому – НА ПОВНИЙ ПЕРІОД ПРОЕКТУ!
 4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:  Перед тим, як подаватись на проект, зважте дуже серйозно і відповідально чи не очікується у Вас обставин в Україні, які в останній момент можуть Вам завадити і змусять відмовитись від проекту після того, як Вас, можливо, оберуть (як то батьки, навчання, близькі люди і тп).  Звісно, якщо подаватись на проект, який починається через 6-10 місяців , важко перебачити що буде - життя вносить свої корективи.  АЛЕ Ви маєте зрозуміти свою відповідальність - ВІДМОВА ВІД УЧАСТІ У ПРОЕКТІ за  2-3 місяці до початку проекту не буде критичною (хоча буде  трохи проблематичною в плані переробки всіх документів і договорів). Якщо у Вас виникнуть обставини, які унеможливлюють Вашу участь у проекті - ПОВІДОМТЕ НЕГАЙНО нас і приймаючу організацію. А ось відмовлятись менше ніж за 2 місяці до початку проекту - це вже дуже критично або навіть "вбивчо" для проекту – це  може мати катастрофічні наслідки для проекту і проблеми і для нас і для приймаючою організації, особливо коли вже нема часу шукати заміну. 

  Контакти

  Поштова адреса: а/с 2114
  Львів, 79007
  Україна
  032 2554934
  0997574839, 0688439756
  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  РОБОЧИЙ ЧАC: з Пн по Пт з 11.00 до 18.00


  FacebookVKontakteTwitter