Головне меню

Fahrkarte nach Deutschland! Попередній


Country: Germany
Organisation: NIG
Year: 2014
Volunteer: Орест Г.

Перед другою Світовою Війною німці розпочали проект із створення суперзброї. Мова йде про ракети із рідким паливом. На такій "крихітці" Гагарін побачив землю в ілюмінаторі, а Армстронг, завдяки цій технології, зміг відвідати місяць! Отож, німцям потрібне було віддалене місце, адже тестування ракет - справа непроста і небезпечна. Для цього був вибраний острів Узедом. Він став секретною територією. Розпочалися дослідження. У жовтні 1942 року німці досягли мети - вдало запустили ракету V-2. Проте для створення ракет потрібен був комплекс споруд - електростанція, переробний завод, фабрика для виготовлення ракет. Не обійшлося і без використання полоненних. Біля Пінемюнде було 3 концтабори, в’язні з яких у нелюдських умовах допомагали у будівництві ракет. Отож, силу ракет V-2 на собі відчув у повній мірі Лондон. Багато людей було вбито, а будівель зруйновано. Після цього авіація ВБ і США здійснила авіа наліт. Близько 1000 робітників було вбито не зважаючи на те, що у Пінемюнде були бункери для захисту від бомб. Проект перенесли в центр Німеччини.

На даний момент у Пінемюнде функціонує Історично-технічний музей. Він знаходиться на території уцілілої електростанції. Уже протягом 15 років тут організовуються міжнародні волонтерські табори. Кожна група вносить свою невеличку частинку у розвиток інфраструктури музею.

А тепер до справи – розкажу більше про мій досвід волонтерства! Почав я свою подорож 22 серпня у Львові. Їхав автобусом, тож мав змогу порівняти Україну, Польщу і Німеччину. 23-го прибув у Росток. Це чарівне місто майже на узбережжі Балтійського моря. Мене зачарував центр. Дуже сильно нагадує Львів. З висоти пташиного польоту відкриваються неймовірні краєвиди) 2 дні прожив у хостелі оскільки табір починався 25 числа.
Нарешті я дістався до табору. По дорозі звернув увагу на незайманість природи, адже Узедом тривалий час був закритою територією. Мене привітно зустріли – Оллі, кемп-лідер, виявився приємним німцем. Незабаром прибули і інші волонтери. Перші 2 дні про роботу не йшло й мови. Спочатку нам дали можливість відпочити. Оллі провів кілька ігор щоб познайомити нас. Атмосфера була класна) А наступного дня показали музей, розповіли історію і видали персональний транспорт - велосипеди)

Наступного дня ми підписали всі папери і вирушили до бункера. Нам обіцяли тритижневу працю по 5 годин вдень. Наступного дня після 6 годин роботи територія була очищена і в нас з’явилося море вільного часу. Ми не витрачали його даремно. Після 2 днів «важкої» роботи ми вирушили у морську екскурсію на острів Руден. Погода була шикарна і ми отримали максимум задоволення.

Наступного дня ми відвідали сусіднє село Кальсхаґен. Воно за 20 хвилин ровером від Пінемюнде і має шикарний пляж. Правда скупалися ми тільки раз, і думаю, що це можна вважати жорстким Ice Bucket Challenge, вода була всього на всього 15 С. Наступні дні ми відпочивали. Запамяталася 40-кілометрова екскурсія на велосипедах. Ми відвідали 3 великі міста. Якщо хтось буде у Вольґасті на вершині церкви, то напевно побачите моє послання) Воно чекає на відповідь)

На другий тиждень нас попросили прибрати невелику територію від скошеної трави. Ми справилися за 4 години. І знову вільний час) Ми відвідали кегельбан – німецький варіант боулінгу. Це було дуже весело і цікаво.

Не обійшлося і без преси. В нас брали інтерв’ю місцева газета і телеканал. Після такої виснажливої роботи ми відвідали відкритий майданчик з міні гольфом. Це було не менш захоплююче ніж кегельбан. Дві години промайнули дуже швидко) Ввечері ми влаштували паті з вогником і шашликами на березі моря)

Завершився другий тиждень відвідинами Ростоку і гри ФК Ганзи. Це клуб з 3ї дивізії, але підтримку має не гіршу ніж деякі команди нашої першої ліги. Весело було дивитися німецький футбол із братвурст і пільс))) Завжди пам’ятатиму неймовірно красивий пляж Варнемюнде, який ми відвідали того ж дня. Після повернення додому ми влаштували барбекю паті.

Третій тиждень почався досить неочікувано. Турок Деніс зробив пропозицію японці Сакі і отримав «гарбуза») Сміялися ми довго…)

Напевно найекстримальнішими були відвідини клаймбінг-парку. Не всі наважилися підкорити найвищий маршрут – 16 метрів. Цього ж тижня ми відвідали Свіновіше – красиве портове польське місто, відоме завдяки своїм фортам і ринку. В передостанній день ми допомагали в музеї влаштовувати нову виставку.  І в кінці кінців прийшов день прощання. Ми влаштували гучну вечірку до ранку. Наступного дня всі із жалем попрощалися і вирушили додому. Це були сповнені незабутніх вражень 3 тижні у компанії японців, чешки, італійців, тайванки і турка….


Контакти

Поштова адреса: а/с 2114
Львів, 79007
Україна
032 2554934
0997574839, 0688439756
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

РОБОЧИЙ ЧАC: з Пн по Пт з 11.00 до 18.00


FacebookVKontakteTwitter