Головне меню

Одного разу в Нідерландах Попередній


Country: Nederlands
Year: 2013
Volunteer: Oleg K

Я тепер навіть не уявляю як ще можна отримати стільки задоволення від подорожі: тут тобі і нова країна, і люди з усього світу і праця яку ви робите разом це теж неймовірний кайф!
Жили ми в кемпінгу в Ротердамі, нашою місією було помагати будувати оперний театр на кораблі, а також їздити по країні повідомляти людей про грядучий концерт. За 2 тижні я побачив майже всю країну, отримав друзів в 9 країнах світу, працював в морському порту в нейтральних водах, катався на велосипеді в тунелі на глибині 30м, зїв 2 літри арахісового масла, знайшов могилу Євгена Коновальця в Ротердамі, побачив стільки велосипедів стільки мабуть в усій Україні немає, ну іще довжелезний список всьогооо.
Про Нідерланди: легкі наркотики доступні і все таке, але місцеві майже не вживають,в більшості все це лише атракція для туристів щоб заробити грошей для держави, через це Амстердам на останньому місці в моєму топі міст тут, центральну площу я б назвав вулиця червоних очей і саме місто ну дуже вже перенасичене, це як площа ринок у вихідні тільки в 3 рази більше людей. Хочете відвідати Нідерланди поїдьте краще в Утрехт і Гаагу, затишні і дуже красиві міста.
Люди в Нідерландах: інтернаціоналість вражає, в одному тільки Утрехті 65% населення становлять вихідці з країн майже з усього світу, люди тут дуже прямі, завжди кажуть те що думають, працьовиті, креативні(майже на кожному кроці якась інсталяція, інколи стоїш по хвилин 10 і намагаєшся зрозуміти що це) і просто помішані на велосипедах(без перебільшення, мама може везти 2,3 дітей(!) сама на одному велосипеді, і попробуй тільки перейти дорогу велосипедисту зіб'є і оком не моргне, маєш велосипед ти головний, навіть трамваї зупиняються коли ти їдеш!)
Про ціни: Що дорого тут це музеї(10-30€) і кафешки(20€ обід, піцца від 6€), за весь час не відвідав жодного музею чи кафе( та й це не було моєю метою, тут йтак стільки нового що очі розбігаються), нащастя люди в таборі були зі мною в цьому однодумцями, і ми завжди знаходили купу безкоштовних цікавих атракцій тут, харчуватись їжею з маркета дуже дешево, більшість продуктів дешевша ніж у нас.
Про табір: Це запам'ятлось найбільше, стільки б ти країн не відвідав, люди це головне. Неймовірний досвід коли ти живеш з людьми з різних куточків планети і інколи ви не можете знайти слова щоб дещо пояснити один одному та ви знаходите спільну мову навіть без слів. І це дивне відчуття коли ти усвідомлюєш що всі ми схожі де б ти не жив, що у всіх нас однакові таргани у голові, що любимо поцупити халявний снікерс який криво лежить, перейти дорогу не по зебрі чи просто утнути якусь дурницю бо тобі це подобається.
Та в дечому я таки відчув що мислення в нас трохи інше. Ось вам приклад: Пили ми воду з пластикових стаканчиків, у нас : "Ой ні я не питиму з того стаканчика що ти пив", там: " Ой ні! Не бери ще одного стаканчика, давай пити з одного на двох, так менше пластику піде" Я чомусь настільки вразився цією простою дією і що в моїй голові чомусь навіть не виникало думки що можна так зробити?
Робота яку ми тут робили була цікава і по завершенню вражала, концерт був присвячений 200 річчю Вагнеру, і тут було все: басейн посеред сцени, вогняний котел, залізниця з локомитовом, величезні замки з дерева, купа світла та інших спецефектів, по завершенню роботи нас запросили на репетицію опери, бачити це все в дійстві було незабутньо!
Їхав я звідти майже зі сльозами на очах, бо розумієш що друзів яких ти знайшов тут з різних куточків землі, не зберуться знову разом вже ніколи.
Після завершення я з 2 волонтерами поїхали в Бельгію, так як це надзвичайно близько, неймовірна архітектура і різні інновації які мене вразили були тут.
Ну просто величезне дякую Юніон Форум та волонтерським організаціям в усьому світі за їхню роботу, за можливість відвідувати нові країни,та робити щось хороше на нашій землі


Контакти

Поштова адреса: а/с 2114
Львів, 79007
Україна
032 2554934
0997574839, 0688439756
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

РОБОЧИЙ ЧАC: з Пн по Пт з 11.00 до 18.00


FacebookVKontakteTwitter