Головне меню

Наші волонтери на міжнародному тренінгу “Act Together, Act better!” Попередній


Після двох тижнів неймовірного забігу за необхідними документами для візи, я знову вилетіла у Францію (мій волонтерський табір, який я попередньо відвідала теж проходив у Франції!). Після двох незабутніх днів проведених у Парижі, я нарешті дісталася місця де проходив семінар – маленького селища Puygaillard-de-Quercy, що знаходиться у п’ятидесяти кілометрах від Тулузи. 
Розповім вам як проходив сам семінар, якій тематиці він був присвячений і чому участь у таких заходах є важлива.
Отож, ідея проекту була наступна: протягом тижня, учасники під керівництвом тренерів в інтерактивний спосіб обговорюють проблеми та інновації в сфері екології, рівень розвитку екологічної обізнаності в їх країнах, способи підвищення рівня обізнаності молоді щодо екологічних проблем та підвищення рівня активності молоді в цій сфері. Учасники семінару  працювали в робочих групах а потім обмінювались результатами. Головним завданням семінару було підняти рівень знань молоді щодо стану навколишнього середовища. Відповідно, і ми всі, учасники семінару, жили в умовах максимально наближених до таких, що завдають найменшої шкоди довкіллю – екологічно чисті продукти харчування; шампуні, зубні пасти та інші миючі засоби – все з поміткою eco-friendly. Спочатку було досить незвично, проте згодом всі призвичаїлись.
Кожного дня ми розробляли і продумували різні методи і способи, як все ж таки змусити тінейджерів замислитися над проблемами екології. Випробовували різні підходи для привернення уваги до екологічної ситуації, подачі інформації (в тому числі і в ігровій формі), вирішення конфліктних ситуацій та ін. 
На мою думку, і семінар “Act Together, Act better” зайвий раз підтвердив, не обов’язково вивчати екологію чи щось пов’язане з нею з підручників, бо набагато ефективніше працювати з підростаючим поколінням та надавати їм необхідні знання в тій чи іншій сфері саме через неформальну освіту – це набагато цікавіше і доступніше. Тому одна з найбільших переваг участі у таких міжнародних семінарах і тренінгах це те – що учасники можуть навчитися як організовувати і проводити подібні заходи та втілювати ініціативи у себе в країні на місцевому рівні.
Семінар “Act Together, Act better” виявився досить пізнавальним (я вперше приймала участь у подібному міжнародному семінарі) – було цікаво ознайомитися з методами проведення таких проектів закордоном. Я дізналася про такий підхід як drama method – розігрування різних сценок з пізнавальною і навчалюною ціллю. Варто згадати різі енерджайзери – вправки, або навіть ігри що дозволяють розслабитися в період між напруженою роботою.
Дякуючи лідерам групи – Жан-Філіпу, Джеремі та Аніці кожен день був по своєму цікавий і пізнавальний. До того ж, у нашій групі було 17 учасників з України, Білорусі, Росії, Фінляндії, Туреччини, Італії, Нідерландів та Франції, а серед такої кількості людей сумувати не було часу. Крім того, один вечір був присвячений презентації країн від учасників семінару. Всім вдалося спробувати справжньої турецької кави, покуштувати печива з Нідерландів і звісно поїси «президентських» цукерок з України. 
А всім, хто читає цей відгук і думає що мені круто пощастило, можу сказати – будьте активними, шукайте можливості (їх багато!) і ви теж зможете вчитись, подорожуючи та будете, як і я, вдячні Спілці Форум за те що сприяє участі у молодіжних програмах культурного обміну і дає можливість розвиватися, вчитися і самовдосконалюватися!


Контакти

Поштова адреса: а/с 2114
Львів, 79007
Україна
032 2554934
0997574839, 0688439756
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

РОБОЧИЙ ЧАC: з Пн по Пт з 11.00 до 18.00


FacebookVKontakteTwitter